JETSURF.cz

Jetsurfing

Jetsurfing je ve světě sportu naprostou novinkou a vězte že, vlny už k surfování nejsou potřeba.

Jde vlastně o surfové prkno, ve kterém je zabudovaný motor. Myšlenka už je to poměrně stará a různé verze se snažili vytvořit nadšenci po celém světě, zejména v USA. Později se výroby zhostili i čínské manufaktury. Ale vyrobit dostatečně malý a lehký motor, který by měl i dobrý výkon není tak jednoduché.

Povedlo se to až po letech výzkumů a příprav. Možná Vás to překvapí, ale postarala se o to parta nadšenců z České republiky (konkrétně z Brna). Nyní již mají zaběhlou firmu Jetsurf s.r.o. a především, oproti ostatním, vyrábějí opravdu fungující motorizované surfboardy. Parametry těchto výrobků jsou opravdu úctyhodné, a těžko hledají ve světě konkurenci. Surfy jsou vyrobené z karbonu, a díky speciálnímu závodnímu motoru s turbínou, dosahují rychlosti až 55 km/h. Požitek z rychlé jízdy je tedy zaručen. Oproti jiným verzím, které váží mezi 30-80 kilogramy se podařilo snížit celkovou hmotnost na pouhých 14 kg. Nepřekvapí, že na vývoji se podíleli i dodavatelé komponent z Formule 1.

Můžete si dokonce vybrat ze tří variant. Základní a nejlevnější model je určený pro rekreační jízdu. Další typ je určený především na mořské hladiny a jízdu na vlnách. A třetí, nejdokonalejší typ je určený, díky své rychlosti, především závodním jezdcům.

Dvoutaktní spalovací motor MSRengines má obsah 100ccm a vlastní startování s patentovanou elektronikou. Při jízdě se Jetsurf ovládá přenášením váhy a rychlost se reguluje pomocí rukojeti.

Cena

Jetsurfing si ve světě teprve získává oblibu. Díky použitým materiálům a náročnému výzkumu není jeho cena zrovna nízká. Stejně jako u kvalitních vodních skútrů se cena Jetsurfu pohybuje okolo 250.000.- Kč. Proto to zatím není zábava „pro každého“, a první jetsurfaři se rekrutují z řad automobilových a motocyklových závodníků, kteří v něm našli skvělý doplňkový sport.

Výhody:

Nevýhody: